Header Reklam
Header Reklam

Busworld Turkey, Otobüs Sektörünü Mayıs Ayında Buluşturacak

19 Mart 2022 Dergi: Mart-Nisan 2022
Busworld Turkey, Otobüs Sektörünü Mayıs Ayında Buluşturacak

Pandemiden bu yana düzenlenecek ilk Busworld fuarı olan Busworld Turkey’de stant alanları, neredeyse tükenmek üzere. Busworld ve Türk ortağı HKF Fuarcılık tarafından düzenlenen 9. Busworld Türkiye, 26-28 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Busworld Turkey, pandeminin başlangıcında, 2020 yılının Mart ayında düzenlenmişti. Pandemi ile birlikte dünya sınırlarının kapanmasından sonraki ilk Busworld fuarı olduğu için daha büyük önem taşıyor.

2020'deki Busworld Turkey, 129 katılımcıya ev sahipliği yaptı. Fuarı 7.935 profesyonel ziyaretçi ziyaret etti, bu da Covid pandemisinin yeni yayılmaya başladığı düşünüldüğünde şaşırtıcı derecede iyi bir sonuçtu.

Bugün, fuara şimdiden 130 katılımcı kuruluş kayıtlarını yaptırdı ve bu sayı istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Anadolu Isuzu, Karsan, Otokar, BMC, Güleryüz, Mapar MAN, Bur-Can, Buskar, Erener, Erduman, Eşref Karoser, Gürsözler ve Harputlu, katılımcı kuruluşlar arasında yer alıyor. Çift katlı otobüslerden minibüse kadar farklı büyüklüklerde, toplu taşıma, turizm, uzun mesafe seyahat, VIP ulaşım gibi pek çok amaca yönelik araç fuarda yeni nesilleri ile ziyaretçilere takdim edilecek. Tüm bu araçları tek bir yerde deneyimleyebilmek, Mayıs ayında otobüs ve tur otobüsü alıcılarını ve ilgililerini bir kez daha İstanbul'a çekecek.

Fuarda, her türden Türk ve uluslararası tedarikçi yerini alacak. Allison Transmission, ZF, Voith, Webasto, Aselsan, Fogmaker ve daha birçok marka yeniden Busworld Turkey’de temsil edilecek.

Güncel katılımcı listesi www.busworldturkey.org web sitesinde mevcut.

Busworld Türkiye Web Seminerleri

2022'de Busworld Turkey, IPRU Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Akademik Danışmanı Kemal Karayormuk'un moderatörlüğünde 9 Şubat'ta “Pandeminin Türkiye'de Toplu Taşımaya Etkisi” başlıklı ilk web semineri ile Türkçe konuşulan webinar serisine başladı. Panelde, TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, TOF Başkanı Mustafa Yıldırım ve İSTAB Başkanı Turgay Gül olmak üzere çeşitli Türk sektör derneklerinin üst düzey temsilcileri, sunumlarını gerçekleştirdi. Busworld Turkey Web Semineri, çevrimiçi izleyicilerle oldukça etkileşimli bir tartışma olduğunu kanıtladı. Webinar programı, Nisan ayının başında ve Mayıs ayının başında iki web semineri ile devam edecek. Bu kez imalat sanayi konuşulacak, otobüs ve yolcu otobüslerindeki sıfır emisyonlu evrim ve pandemi sonrası değişimlere ilişkin bakış açıları ele alınacak.

Busworld Konuşmacı Köşesi

Busworld Turkey, salon 2'deki Busworld standında kendine ait bir Konuşmacı Köşesine sahip olacak. Ayrıca, fikirlerini otobüs ve tur otobüsü topluluğuyla paylaşmak isteyen start-up'lara da açık olacak. Fuara gelen profesyoneller bunu ziyaretlerine entegre edebilecekler. Tamamen açık olan bu stant, konuşmacılar ve izleyiciler arasında etkileşim yaratmak için ideal bir ortam sağlayacak. Bir ticari fuarı ziyaret etmenin sağlayacağı fayda, sadece ürün bilgisi almakla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda sektörde neler olup bittiği hakkında sağlıklı bir bakış açısı da kazandırıyor.

Türk derneklerinin desteği

Busworld Turkey, TÖHOB (Tüm Özel Halk Otobüsleri Derneği), İSTAB (İstanbul Taşımacılar Birliği), TOF (Otobüs Şoförleri Federasyonu) ve TTDER (Turizm Taşımacıları Derneği) gibi birçok Türk sanayi kuruluşu tarafından desteklenmektedir.