Header Reklam
Header Reklam

Bursa'daki Doruk sayısı 45'e çıktı

24 Aralık 2009 Dergi: Eylül-Ekim 2009

Otokar, Bursa'da BURULAŞ filosunda hizmet veren 30 adet Doruk 190LE halk otobüsüne 15 adet daha Doruk otobüsü ekledi. Ocak 2009 tarihinden bu yana Bursa halkına hizmet veren Otokar Doruk 190LE halk otobüsü sayısı bu teslimatla 45 adete yükseldi.

Otokar'ın çağdaş ve modern yolcu taşımacılığı için tasarladığı Türkiye'nin ilk alçak taban girişli, 9 metrelik belediye otobüsü modeli Doruk 190LE sevgisi Bursa?da her geçen gün daha da artıyor. Ocak 2009 tarihinden itibaren 30 adet Doruk 190LE model otobüsü Bursalıların hizmetine sunan BURULAŞ, filosuna 15 adet daha Doruk 190LE otobüs ekledi. BURULAŞ yetkilileri, çağdaş ve modern bir taşımacılık imkânı sunan Doruk 190LE model halk otobüsünün Bursa halkı tarafından çok beğenildiğini, bu nedenle 15 adet ek sipariş verdiklerini belirtti.

BURULAŞ'ın Nilüfer'deki İşletme Merkezi'nde düzenlenen teslimat törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BURULAŞ Genel Müdürü Ali Kaya, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül ve Otokar Kamu Satışları Birim Yöneticisi İhsan Kars katıldı.

Başkan Altepe, yaptığı konuşmada Otokar Doruk otobüslerin çağdaş ve modern yolcu taşımacılığı sunan belediyeler için en ideal otobüs olduğunu vurguladı. Altepe, 'Avrupa Birliği normlarına uygun, çevre dostu bu otobüslerle Bursa'da yaşam kalitesini artırmaya yönelik önemli bir adım attık. Bursa'yı 'Dünya Kenti' unvanına yakışır çağdaş bir kent haline getirmek için gereken tüm gayreti gösteriyoruz. Bursa?nın en büyük sıkıntılarından biri olan ulaşım konusu gündemimizin ilk sırasında bulunuyor. Yeni otobüslerimiz Bursalılara hayırlı olsun' dedi.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Doruk 190LE'nin modern ve çağdaş özellikleriyle Bursalılara konforlu bir yolculuk imkanı sağlamasından ve Bursalıların beğenisi kazanmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.


Etiketler


Slider Altına