Header Reklam
Header Reklam

Belediyeler “Kamuda Dijital İletişim”i 4. Müşteri Hizmetleri Zirvesi’nde Anlattı

09 Mayıs 2016
Belediyeler “Kamuda Dijital İletişim”i 4. Müşteri Hizmetleri Zirvesi’nde Anlattı

4. Müşteri Hizmetleri Zirvesi, Marmara Belediyeler Birliği ile yaptığı işbirliği kapsamında, birliğe dahil olan belediyeleri ziyaretçi olarak ağırlarken, Marmara Belediyeler Birliği de  “Kamuda Dijital İletişim” başlığında bir panelde yerel yönetimlerin vatandaşla iletişimindeki dijital dönüşümü birçok farklı yönüyle ve örnekleriyle paylaştı.

Panelde, Bilal Eren (Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Gör.) – (Moderatör) – Dijital iletişimin kamu ayağını ve nasıl bir geleceği doğru gittiğimizi, nelere dikkat edilmesi gerektiğini örnekleriyle açıklarken, Pınar Bulut (Tuzla Belediyesi Basın Yayın Halkla ilişkiler Müdürü) – Belediyelerin vatandaşla iletişiminde dijital platformların faydaları ve kullanım şekillerini Tuzla Belediyesi örnekleriyle katılımcılara aktardı. Bekir Temel Selçuk ise (Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü) – Belediyelerin iletişimde dijital platformları teknik olarak nasıl kullanmasını gerektiğini Başakşehir Belediyesi örnekleriyle, teknik boyutuyla anlattı. 

İBB Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı Yunus Kadakal, “Paydaşları dikkatini almayan bir kuruluş başarısızlığa mahkumdur.” diyerek IBB’nin ilçe belediyeler haricinde toplam 850 çağrı merkezi personeliyle günlük ortalama 20.000 ila 30.000 arasında çağrıya cevap verdiğini belirtti. Yunus, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurumlar olarak z kuşağının dilini bilmek bizim için çok önemli! İlçe belediyeleri ile crm entegrasyonu ve tek bir iletişim dili oluşturmak 2016 hedefimiz. Vatandaşlarımıza İstanbullu olma bilincini aşılayacak projeler geliştiriyoruz”.