Header Reklam
Header Reklam

Belediyeler Çocuklara 23 Nisan Coşkusu Yaşattı

24 Nisan 2022
Belediyeler Çocuklara 23 Nisan Coşkusu Yaşattı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Ülke genelinde belediyeler, birbirinden renkli etkinliklere imza attı.
Üsküdar Belediyesi, “23 Nisan Şenlikleri”nde Bilim ve Sanatı Doğa ile Buluşturdu
Üsküdar Belediyesi tarafından Validebağ Korusu’nda 23 Nisan münasebetiyle kurulan alanda yapılan şenliklerde 10 bin çocuk doyasıya eğlendi. Katılım sağlayan çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladı. Şenlikte Çamurlu Düşler, Kaligrafi, Yüz Boyama, Hint Kınası, Doğada Sanat, Ebru Sanatı, Bilim, FKB atölyeleri, sahne gösterileri, geleneksel oyunlar gibi etkinlikler ile konser organizasyonu düzenlendi. Koru içine kurulan oyun alanları ve parkurlarda çocuklar doyasıya eğlendi. Erken saatlerde Validebağ Korusu'na akın eden çocuklar kurulan alanlarındaki boyama alanlarında yüzlerini boyayarak hayallerini sulu boyalar ile resimlere aktardı. Kimi çocuklar ise oyun hamurlarına şekil vererek çanak çömlek yaptı. Gerçekleştirilen şenliğe yaklaşık 10 bin sayıda çocuk aileleriyle birlikte katılım sağladı. 

Kartal Belediyesi Yıllarca Unutulmayacak “23 Nisan” Kutlamasına Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümü şerefine görkemli bir organizasyona imza attı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kartal’ın dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamalar çelenk töreni ile başladı. 23 Nisan organizasyonunun ilk adresi Kartal Meydanı oldu. Atatürk heykelinin önünde buluşan genç yaşlı çok sayıda Kartallı, hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okurken, kamu kurumları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri heykele çelenk bıraktı. Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından çocukların bayramın tadını doyasıya yaşamaları için ilçenin 13 farklı noktasında şenlik alanları oluşturdu. Kartal Meydanı, İbrahim Doğan Parkı, Atatürk Parkı, Kardelen Parkı, Komşuluk ve Dayanışma Meydanı, Gümüşpınar Parkı, Soğanlık Kültür Merkezi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi, Yakacık Kültür Merkezi, Yakacık Bayram Demirkol Parkı, Gökkuşağı Parkı, Mehmet Ali Büklü Parkı ve Fatih Boylan Parkı’nda hazırlanan oyun alanlarına Kartallı minikler adeta akın etti. Etkinlikler boyunca çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi. Etkinliklerde “23 Nisan” konulu şiir okuma ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kartal Belediyesi kreş öğrencilerinin jimnastik gösterileri ve Sanat Akademisi öğrencilerinin müzik dinletisiyle Kartallı çocuklar ve aileleri doyumsuz bir gün geçirdi.

Meydandaki etkinliklere Kartal Belediyesi’nin kardeş şehirleri olan Bulgaristan-Ardino, Bulgaristan- Sitovo, Sjenica-Sırbistan ile Gagavuz Özerk Cumhuriyeti Kıpçak Belediyeleri’nden 102 çocuk katılarak “102 Çiçek Çocuk” isimli gösteriyi sundular. Gösteriler izlemeye gelenlerin büyük beğenisini kazanırken, misafir öğrencilerin performansları büyük alkış topladı. Gagavuz Özerk Cumhuriyeti Kıpçak Belediye Başkanı Oleg Grizan, Sitovo ve Ardino Belediyelerinden meclis üyeleri ve yetkililer, Başkan Gökhan Yüksel’in konuğu olarak şenlik tadında geçen etkinliklere katıldı.

Kartal Belediyesi’nin 23 Nisan için düzenlediği birbirinden eğlenceli etkinliklerin finali ise Onur Erol konseriyle yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Bi'Dünya Eğlence” Etkinlikleri Düzenledi
Sevilen sanatçı Onur Erol, Kocaeli’nde de çocuklarla beraberdi. En güzel şarkılarını çocuklar için söyleyen sanatçı, sahne şovları ve danslarıyla 23 Nisan sevinci yaşattı.
Çocuklar Onur Erol konserinde adeta iki yıllık pandemi döneminin tüm sıkıntılarını geride bırakarak gönüllerince eğlendi, bayramlarını kutladı. Yoğun katılım nedeniyle KKM Akçakoca Salon tıklım tıklım doldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde de minikler için Bi'Dünya Eğlence düzenledi. Gebzeli çocuklar bayramın ilk gününde Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'ni doldurdu. Sevinçleri ve bayram coşkularıyla göz dolduran çocuklar burada Kraliçe Maya Müzikalini seyretti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 yıllık Bombardier Metrosu Sürprizi Yaptı
ABB, Başkentlilere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak hazırlanan 25 yıllık Bombardier metrosu sürprizi yaptı. EGO Genel Müdürlüğü tarafından grafitilerle süslenen Türkiye’nin ilk metro treni, Kızılay-Koru hattında sefere çıkarıldı. Ankara Kent Orkestrası’nın şarkılarla eşlik ettiği trene binen Başkentliler nostaljik bir yolculuk yaptı. ABB EGO Genel Müdürlüğü de bir ilke imza atarak grafiti sanatçıları tarafından süslenen 25 yıllık Bombardier metro trenini Kızılay-Koru hattında canlı müzik eşliğinde sefere çıkardı.

Başkentliler Macunköy Metro İşletmesinden sabah saatlerinde hareket eden 6 vagonlu, balon ve bayraklarla süslenmiş nostaljik tren sürpriziyle karşılaştı.

Türkiye’nin ilk metro vagonunu ile seyahat eden vatandaşlar trende yer alan Ankara Kent Orkestrası sanatçılarının çaldığı şarkılara da eşlik ettiler. 23 Nisan’da metro istasyonlarında ve vagonlarda günün anlam ve önemini belirten mesaj ve anonslar da yayınlandı.Slider Altına