BAKMER’den “Komşunu Al Gel” Projesi

05 Şub 2018

bakmer

Başakşehir Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), ilçedeki kadınların ekonomik ve sosyal hayata daha çok katılmaları için “Komşunu Al Gel Günleri” adıyla yeni bir proje  başlattı.

Başakşehirli kadınlara spordan sanata, sağlıktan kültürel etkinliklere kadar birçok alanda hizmet veren Başakşehir Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), birbirinden zengin içeriğe sahip etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

BAKMER, bu kez de Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri eşliğinde, atık malzemeleri kullanılabilir tasarımları dönüştürebilmek için “Komşunu Al Gel Günleri” düzenliyor.

6-13-20-27 Şubat 2018 tarihlerinde, 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek günlerde, Başakşehirli kadınlara takı tasarımı, seramik boyama, hediyelik eşya ve ahşap boyama eğitimi de verilecek.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal belediyecilik kapsamında, hayatın her alanında projeler geliştirdiklerini belirterek, “Daha güzel bir gelecek için ilçemizde yaşayan kadınların ilgilenebileceği, ihtiyaç duyabileceği tüm konular çerçevesinde çeşitli eğitsel programlar düzenliyoruz. Yeni projemiz ile hem komşular arasında tanışıklığı, kaynaşmayı sağlamayı hem de çeşitli eğitimler ile onlara katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi. 

Kadınlara yönelik geniş içerikli kültürel ve sosyal aktivitelerin yapıldığı merkezde, kadınların kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla sosyal yaşam ve sağlık konuları başta olmak üzere çeşitli başlıklarda teşvik edici, bilinçlendirici eğitim seminerleri de düzenleniyor.