Aydın Büyükşehir Belediyesi, Buharkent’e Tarihinin En Büyük Yatırımını Yapıyor

14 Ağustos 2022 Dergi:

Aydın’a modern altyapıyı kazandırmak için çalışan Aydin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKI), Buharkent’in altyapısını baştan sona yenileyecek. Toplam 220 milyon liralık projeyle Buharkent’e içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısının yani sıra atık suyun modern yöntemlerle arıtıldığı ileri biyolojik atik su arıtma tesisi de kazandırılacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Buharkent’e tarihinin en büyük yatırımlarından birini yapıyoruz. Buharkentli vatandaşlarımız da çağdaş bir altyapıya kavuşacak. Yatırımımız ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
Projeyle ilçede 43 bin 500 metrelik içme suyu hattı, 17 bin 800 metre kanalizasyon hattı ve 11 bin 700 metre yağmur suyu hattı yapılacak. Üç adet yeni ve modern içme suyu deposunun da inşa edileceği ilçeye ayrıca günlük 2 bin 600 metreküp kapasiteli ileri biyolojik atık su arıtma tesisi de yapılacak. Altyapı projesinin tamamlanmasının hemen ardından da üstyapı çalışmaları tamamlanarak Buharkent çok daha modern bir hale getirilecek.
Başkan Çerçioğlu: “220 milyon liralık yatırımımız Buharkent’e hayırlı olsun…”
İlçeye yapılacak olan dev yatırımı değerlendiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Buharkent ilçesinin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısını tamamen yenileyeceğiz. Yapacağımız ileri biyolojik atık su arıtma tesisiyle de çevreye olan duyarlılığımızı bir kez daha göstermiş oluyoruz. Buharkentli vatandaşlarımızın daha da modern bir kentte yaşamaları için yatırımlarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Aydın Büyükşehir BelediyesiSlider Altına