Arma Kontrol, Sel Hasarlarını Önleyen Çözümler Sunuyor

11 Temmuz 2022 Dergi:

İklim krizinin sağanak yağış ve beraberinde sel felaketlerine yol açtığına, artık sıkça karşılaşılmaktadır. Sel felaketleri can ve mal kayıplarına nede olmaktadır. Su taşkınları ile mücadelede kullanılan yöntemlerden biri de sel bariyerleridir. Sel bariyerleri, normal koşullarda suyun geçmesine izin veren ve taşkınları önlemek için fırtına, sağanak yağış vb koşullarda, kapatılabilen kapılara veya perdelere sahip sabit bir düzenektir.

Arma Kontrol, sel felaketleri risklerini azaltmak için uzman çözüm önerileri sunar

Arma Kontrol Sel Bariyerleri kullanılacak alana özel üretilmekte olup sertifikalandırılabilir. Alt yapı, çevre koşulları müşteri ve gereksinime göre dizayn edilebilir. Ayrıca çevre koruma misyonu ile toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşıda kalkan görevi görmektedir. Yapılan analizler doğrultusunda rampa sonlarında, eski dere yataklarında, dar cadde, sokaklarda kalan fabrikalarda, sitelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel tesis binalarında ve eğimli girişi bulunan garajlarda kullanılmaktadır. Yerinde yapılan ölçümlerle analizlere bağlı olarak, Sel Bariyerinin mukavemet/ölçü hesaplamaları ve bu doğrultuda müşteriye özel üretim yapılmaktadır. Sel Bariyerleri emniyet ve savunma duvarı olarak da büyük kayıpların yaşanmasını engelliyor. Sel Bariyeri fiyatları uygulanacak alana göre farklı model ve seçenekler bakımından değişiklik göstermektedir. Çalışma prensibi hidrolik ve pnömatik olup, 24V(DC)/220V(AC)/380V(AC) çalışmaktadır. Güneş enerjisi ve her türlü Access Kontrol Sistemi (GSM, OGS-HGS Sistemi, Kart Okuyucular vb.) ile entegre olabilmektedir.

Zemin üstü ve zemin altı sel bariyerleri; 500 - 700 - 900 - 1100 - 1300 mm yükseklikte, 2000 - 3000 - 4000 - 5000 - 6000 mm genişlikte, 8-10-15 mm ek kalınlığında üretilebilmektedir. Hareketli kısım Epoksi Astar Sıcak Daldırma Galvanizden üretilmekte, Elektrostatik Toz Boya ile kaplanmaktadır. Dış saclar da galvanizdir. Arma Kart ile tüm Access Kontrol Sistemleri ile uyumlu çalışmaktadır. Tercihe bağlı olarak elektrik kesilmesi durumunda güneş enerjisi, akü desteği, uyarı ekipmanları, kontrol paneli, su tahliye pompası, emniyet fotoseli gibi ekipmanlarla birlikte teslim edilebilmektedir. Standart 3 yıl olan garanti süresi, fabrika hatalarına karşı 10 yıldır.



Slider Altına