Header Reklam
Header Reklam

Altın ve Gümüş Saat Kulesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

08 Mayıs 2019
Altın ve Gümüş Saat Kulesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kırsal Kalkınmaya Destek  temasıyla  düzenlenen 13. Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali’nde 2 altın 4 gümüş saat kulesi ödülü sahiplerini buldu. Almanya’ya ilk altın ödül verilirken İzmir Büyükşehir Belediyesi ikinci kez Altın Saat Kulesi Ödülü ile ödüllendirildi.

3-5 Mayıs tarihlerinde yapılan festival Anadolu Üniversitesi Mezunları Derneği’nin öncülüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Almanya’nın Lahnstein  Belediyesi, Menderes Belediyesi , 9 Eylül Üniversitesi ile çok sayıda STK ve girişimcinin katkıları ile gerçekleştirildi.  Menderes Dereköy’de bulunan Atatürk Festival Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menderes Belediyesi, İzmir Kent Konseyi, Konyalılar Federasyonu ve bağlı bulunan dernekleri,  Afro Türkler Derneği, Eşrefpaşa Giritliler Derneği, Kanserle Dans Derneği, Lösev gibi kamuoyunda  bilinen kuruluşların yanı sıra yerel üreticiler ve tedarikçilerden Özlem Yem tanıtım stantları açtılar.

Altın ve Gümüş Saat Kulesi Ödülleri festivalin ikinci günü düzenlenen mini seminer sonrası sahiplerine verildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘nin Altın Saat Kulesi Ödülü’nü  Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ertuğrul Tugay alırken Lahstein Belediyesi’nin ödülünü Belediye Başkanı Peter Labonte aldı. Kırsal kalkınmaya destek olarak  geleceğin altın ödülü kapısını aralayanlara ise Gümüş Saat Kulesi Ödülleri verildi. Menderes Belediyesi adına  Başkan Vekili Mustafa Akın, Aydın Gazeteciler Cemiyeti adına Başkan Semra Şener  ve sivil girişimciler Bahadır Arpaz ile Mikrop lakaplı Hikmet Durmuş Gümüş Saat Kulesi Ödülü aldılar. Ödül töreninde konuşan ödül sahipleri kırsal kalkınmada, üretim ve maliyetlerde gelinen noktaya ve yaşanan sorunlara dikkat çektiler.

Festivali gerçekleştiren ekibin başında bulunan Anadolu Üniversitesi Mezunları Derneği Başkanı Nihat Sözeri  ve Başkan Yardımcısı Ali İlter tüm olumsuz şartlara rağmen etkinlik programlarını eksiksiz yerine getirdiklerini bildirdi. Başkan Nihat Sözeri, Lahstein Belediye Başkanı Peter Labonte’den parklar için temizlik araç gereçleri sözü alırken önümüzdeki Haziran ayında Peter Labonte ile gerçekleştirilecek ilk resmi temasların hazırlıklarına şimdiden başladıklarının altını çizdi. Festival boyunca İzmir Büyükşehir Belediyesi zeytin fidanı dağıtırken, diğer katılımcılar yemek ve kitap sunumları gerçekleştirdi. Menderes  gül yetiştiricileri eşi ile birlikte festivale katılan Erika Labonte ve emeği geçenlere gül taktim ettiler.Slider Altına