Akçakoca’da yağmurlama hattı çalışmaları devam ediyor

30 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

Akçakoca Belediyesi kontrolünde, İller Bankası’ndan finansı  %50 hibe ile sağlanarak ve yine İller Bankası tarafından ihale edilerek Osmaniye mahallesi ve Ayazlı mahallesinde yağmurlama hattı ve ızgara çalışmaları başlatıldı. Bu kapsamda Q 800-Q 600-Q 500-Q 400-Q 300 çaplarından oluşan toplam bin 700 m yağmurlama hattının döşenmesiyle beraber bu noktalardaki sorunların ortadan kaldırılması hedefleniyor. 

Akçakoca ilçesinin ana caddelerinden biri olan Osmaniye Mahallesi Atatürk Caddesi’nde Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından alt yapı çalışmalarına başlandı. Atatürk Caddesi’nde gerçekleşen yağmur suyu çalışmaları kapsamında 1000 m beton büz döşenecek. Yağan yağmurlar bir takım sıkıntıları beraberinde getiriyordu, yağmur suyu çalışmalarının bitirilmesiyle birlikte bu sorun ortadan kaldırılacak.  Şimdi bu alanda drenaj hattı çalışması yapılıyor, kazı çalışmalarıyla beraber borular ve rögarlar yerleştirilecek.

Akçakoca Belediyesi Su ve Alt Yapı ekipleri tarafından gerek içme ve kullanma suyu gerekse de kanalizasyon ve yağmurlama hattı çalışmalarının devam edeceği bildirildi. Bu kapsamda ilçenin altyapı eksikliğinin ciddi anlamda hissedilen diğer mahallelerinde çalışmalar devam edecek.  Slider Altına