Header Reklam
Header Reklam

Acer, Yapay Zeka Destekli ebii ile E-bisiklet Pazarına Giriyor

24 Nisan 2023 Dergi: Mart-Nisan 2023
Acer, Yapay Zeka Destekli ebii ile E-bisiklet Pazarına Giriyor

Acer, keyifli ve zahmetsiz bir sürüş için ihtiyaç duyulan her şeyi barındıran akıllı bir araç kontrol kutusuyla donatılmış yapay zeka destekli tek motorlu bir e-bisiklet olan Acer ebii'yi tanıttı. ebiiAssist, daha sorunsuz bir yolculuk için rota koşullarına, pedal çevirme gücüne ve sürücü tercihlerine otomatik olarak uyum sağlıyor. Uzun ömürlü pili, akıllı güvenlik özellikleri ve minimalist hafif tasarımı, kullanıcıların daha küçük bir karbon ayak izi bırakırken şehrin sokaklarında şık ve konforlu bir şekilde gezinmelerini sağlıyor.

Acer Inc. Co-COO'su Jerry Kao, " Yeni Acer ebii, teknoloji ve yenilikçi tasarım aracılığıyla sürdürülebilirlik taahhüdümüzü yerine getiriyor ve kullanıcıların hareket kabiliyetini ve deneyimlerini geliştirme arzumuzu daha da ileri taşıyor. İşe gidip gelirken rahat, güvenli ve daha çevreci seçenekler arayışında olan kullanıcılar, Acer ebii'nin yapay zeka destekli asistanı ve yenilikçi güvenlik özellikleri daha uzağa, daha hızlı gitmelerini sağlıyor" dedi.

Kao, sözlerine şöyle devam etti: "Acer'ın e-bisiklet pazarına girişi, MPS Energy'nin güç sistemi ve Xplova'nın bisiklet bilgisayarları gibi Acer iştiraklerinin çalışmalarını bir araya getiriyor. ebii'nin tasarımının temel taşını, bisikletin sayısız işlevini tek bir operasyon merkezinden çalıştıran ve yönlendiren akıllı araç kontrol kutusu oluşturuyor."

Modüler E-bisiklet Mimarisi, Akıllı Araç Kontrol Kutusu ile Mümkün

Acer ebii, pil ve kontrol kutusunu tek bir kompakt akıllı araç kontrol kutusuna sığdıran kendine özgü modüler mimarisiyle öne çıkıyor. Yenilikçi yapısı, şık ve verimli bir tasarım eşliğinde pilin kolayca taşınmasına ve şarj edilmesine, bakımlarının kolayca yapılmasına ve bileşenlerin sorunsuz bir şekilde yükseltilmesine olanak tanıyor.

Motor tarafındaki tekerlek seti, güçlü bir tek taraflı çatal tasarıma ve saatte 25 kilometreye kadar destekli sürüş sağlayan 48 V CAN veri yolu ve 40 Nm tork performansına sahip yüksek verimli 250/350 W motor içeriyor ve sürücünün ihtiyaçlarına göre ön, orta veya arka göbek olarak yapılandırılabiliyor.

Uyarlanabilir Sürüş Deneyimi için Akıllı Özelliklerle Donatıldı

Bisikletin yapay zeka destekli ebiiAssist işlevi, sürücünün pedal çevirme gücüne, sürüş koşullarına ve tercih edilen destek seviyesine uyum sağlıyor ve zaman içinde daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Sürüş esnasında kontrol ünitesi, kullanıcıların pedal çevirmesine ve rota koşullarına bağlı olarak zahmetsiz sürüş sağlamak üzere motor gücünü yapay zeka teknolojisinden faydalanarak otomatik olarak ayarlıyor.

Ebii'nin yapay zeka teknolojisi aynı zamanda büyük veriden yararlanıyor ve ebiiGO yardımcı uygulaması aracılığıyla kullanıcı bilgilerini topluyor. Sürücüler telefonlarını Bluetooth aracılığıyla e-bisikletlerine bağlayabiliyor ve ebiiGO'yu kullanarak önerilen rotaları, pil ömrünü, sürüş hızını, otomatik kilit açma ayarlarını ve daha fazlasını kontrol ederek şehirdeki maceraları üzerinde daha fazla kontrole sahip oluyor. Kullanıcılar aynı zamanda, sürücülerin yolda enerjilerinin tükenmemesini sağlamak için ebiiAssist ile birlikte çalışan uyarlanabilir bir görev kontrol uygulaması olan ebiiRide'a da erişebiliyor. ebiiRide, kullanıcıların sürüş tercihlerine göre seçebilecekleri güç tasarrufu için Eco Modu, akıllı denge için My ebii Modu ve mevcut yol koşullarına ve varış noktasına olan mesafeye göre hızı ve motor gücünü ayarlamaya olanak tanıyan Boost Modu olmak üzere üç farklı mod sunuyor.

Uzun Ömürlü ve Çıkarılabilir Pil

Ebii, 110 km'ye kadar çalışabilen ve yalnızca 2,5 saatte yüzde 100'e kadar şarj olabilen dayanıklı ve çıkarılabilir bir pille birlikte geliyor. E-bisikletin yapay zeka ile optimize edilmiş güç dağıtımı, gün boyu sürüşe olanak tanımak için pil ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor. Daha fazla şarj koruması ve güvenliği için benzersiz bir hücre düzeni ve tutucu kullanan MPS Energy'nin yüksek bütünlüklü tasarımı ile üretildi. Hızlı şarj edilebilen pil, maksimum güvenilirlik ve güvenlik sağlamak için kapsamlı testlerden geçirildi ve sertifikalarla onaylandı.

Kullanıcılar, diğer cihazlar için aynı zamanda taşınabilir bir şarj cihazı olarak işlev görebilen pil kutusunu kolayca çıkarabiliyor. Hareket halindeyken rahatça taşımak için pile özel olarak tasarlanmış bir sap da takılabiliyor. Sürücüler ayrıca ebiiGO aracılığıyla pilin güç kaynağını kontrol edebiliyor ya da gidonun akıllı LED ekranı üzerinden kalan seyahat süresi gibi çeşitli uyarıları görebiliyor.

Güvenlik Özellikleri ile Endişesiz Sürüş

Gelişmiş güvenlik özellikleriyle donatılan Acer ebii sayesinde e-bisiklet sürücüleri artık yollara güvenle çıkabiliyor. Ebii'nin farı ve arka lambası karanlıkta otomatik olarak yanıyor ve gece sürüşü sırasında görülebilirliği artırmak için araç kontrol kutusunun altında ek aydınlatma bulunuyor. Ebii ayrıca sürücüyü arkadan yaklaşan sürücülere veya nesnelere karşı uyarmak için koltuğun altına monte edilmiş bir Arka Çarpışma Uyarısı radar sensörü içeriyor. Çarpışma algılama ve e-bisikletin durumu hakkında bilgiler veren bildirim özelliği de sürücülere daha fazla gönül rahatlığı sağlıyor ve seyahatleri sırasında gezi planlamasını yapmalarını kolaylaştırıyor.

Vizyoner, Hafif Tasarım

Sadece 16 kg ağırlığındaki ebii'nin sağlam ve kompakt alüminyum alaşımlı kadrosu, dengeli ve çevik bir sürüş deneyimi için optimize edildi. Sade ancak göz alıcı görünümü, pürüzsüz kenarları ve soğuk mat beyaz yüzeyiyle dikkat çekiyor. Yarı şeffaf far da ebii'nin modern görsel kimliğine katkıda bulunuyor ve gidonun ortasında yer alan LED ekran ise sürücülere gidecekleri yere doğru ilerlerken ihtiyaç duyacakları temel bilgileri net bir şekilde gösteriyor.

Sorunsuz ve Sürdürülebilir Bakım

Rüzgârda hareket etme hissini yeniden canlandırmak ve lastiklerin patlaması endişesini ortadan kaldırmak için çok katmanlı köpük ekler ile üretilen ebii'nin havasız lastikleri yüksek hızlarda güvenli bir sürüş sağlıyor. Ayrıca, sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan delinmeye karşı dayanıklı lastikler kapalı devre geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildi. E-bisikletin üstün sağlamlığı, bakım için yağlama gerektirmeyen, paslanmayan karbon kayış ile daha da güçlendirildi. Çıkarılabilir pil kutusu, sürücülere hareket halindeyken pilleri sorunsuz bir şekilde değiştirmelerine ve tüm bisiklet yapısını değiştirmek zorunda kalmadan bileşenleri yükseltmelerine olanak tanıyarak daha fazla kolaylık ve verimlilik sağlıyor.

Acer ebii, Eylül ayı itibariyle EMEA bölgesinde 1.999 EUR'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlarda bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.acer.comSlider Altına