Header Reklam
Header Reklam

ABB, modern raylı sistem çözümlerini Eurasia 2016’da tanıttı

28 Haziran 2016 Dergi: Mayıs-Haziran 2016
ABB, modern raylı sistem çözümlerini Eurasia 2016’da tanıttı

ABB, Eurasia Rail 2016 fuarında demiryolu araçları ve altyapıları için kapsamlı elektrifikasyon ürünleri ve hareket sistemlerini ziyaretçilere tanıttı. Fuarda ABB’nin alçak gerilim şalt donanımları, Enviline güç depolama sistemleri, Bordline konvertörler, modüler asenkron cer motorları başta olmak üzere demiryolu araçları ve altyapıları için sunduğu kapsamlı ürün ve sistemler ziyaretçilere sunuldu.
ABB’nin demiryolu teknolojisinde sunduğu ürün ve teknolojilerinin en önemli özeliği elektrik enerjisi tasarrufunda yüksek değerlere ulaşmasıdır. Dünyada hızla artan enerji talebine karşı ABB, geliştirdiği tüm ürünlerinde enerji tasarrufunu ön planda tutuyor. Raylı sistemler için üretilen Bordline konvertör ve Enviline güç depolama sistemleri enerji tasarrufunda yaklaşık %10’ları aşan avantaj sağlarken, motor üzerindeki baskıyı azaltarak bakım maliyetlerinde önemli azalma sağlıyor.
Dünyanın birçok demiryolu projesinde, demiryolu araç ve istasyonlarında kullanılan ABB elektrifikasyon ürünleri arasında devre kesiciler, panolar, röleler, sigortalar ve bağlantı elemanları bulunuyor. ABB’nin standında ziytarerçilere sunulan ve yaklaşık %20’lerde enerji ve kurulum süresinden tasarrruf sağlayan SACE Emax 2 devre kesici ve demiryolu için özellikle üretilen geniş bobin besleme aralıklı kontaktörler fuarın dikkat çeken ürünleri arasında yer aldı.
ABB’nin kompakt, dayanıklı ve yüksek performans özellikli modüler asenkron cer motorları ise "tek platform, birden çok tasarım" yaklaşımıyla üretiliyor. Bu yaklaşımda her bir motor, standart parçalar ve çok sayıda konfigürasyon seçeneği sayesinde kullanım amacına göre özel olarak tasarlanabiliyor. Bu sayede mühendislik aşamalarından ve üretim sürelerinden önemli derecede tasarruf sağlanıyor.Slider Altına