Header Reklam
Header Reklam

ABB, “Dünya Elektrikli Araç Günü” Lansmanıyla E-Mobiliteyi Kutlayacak

10 Temmuz 2020 Dergi: Temmuz-Ağustos 2020
ABB, “Dünya Elektrikli Araç Günü” Lansmanıyla E-Mobiliteyi Kutlayacak

9 Eylül 2020’de Green.TV işbirliği ile e-mobilite kutlanacak.

ABB ve Green.TV tarafından lansmanı yapılan “Dünya Elektrikli Araç Günü” açılışı, küresel e-mobilitenin kutlandığı gün olacak. Yerel ulaşım otoriteleri ve filo operatörlerinin yanı sıra elektrikli araçların mevcut ve muhtemel sürücüleri, sürdürülebilir karayolu ulaşımına ve herkes için sıfır emisyonlu bir geleceğe geçişte oynadıkları rolün önemini fark etmeye teşvik edilecek.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre gün, bir yıllık kutlama haline gelecek ve aynı zamanda güvenilir ve hızlı şarj istasyonu altyapısı, şebeke güçlendirme ve yenilenebilir enerji üretiminin entegrasyonunun gerçek bir sürdürülebilir ulaşım ekosistemi sağlamak adına gereken hayati rolü tanıtacak.

ABB’nin E-mobilite Altyapı Çözümleri Küresel Ticaret Başkanı Frank Muehlon şunları söyledi: “Bu, mobilite için yeni, elektrikli ve sürdürülebilir bir modele dönüşüm için kritik bir dönemdir. Bu dönüşümü mümkün kılmak için ABB Elektrifikasyonun Sıfır Misyonu'nun bir parçası olarak ön planda yer alıyoruz ve dünya çapında e-mobilite çözümlerinin önemini tanıyan ve kutlayan bu küresel gün ABB'nin lider ortağı olmaktan mutluluk duyduğu bir unsurdur.”

Açıklamada elektrifikasyon alanındaki rakipsiz uzmanlığı ve 80’den fazla ülkede 14.000’den fazla DC hızlı şarj istasyonu satan elektrikli araç şarj çözümlerindeki küresel liderliği ile ABB’nin, “Dünya Elektrikli Araç Günü” için mükemmel endüstri ortağı olduğu ifade edildi. Açıklamada ayrıca ABB’nin yakın zamanda, sürdürülebilir ulaşım çözümlerinin uluslararası olarak benimsenmesini destekleme rolüne karşılık Küresel E-mobilite Lideri 2019 ödülünü aldığı da belirtildi.

Green.TV medya şirketi Kurucusu Ade Thomas şunları ekledi: “E-mobilite takviminde küresel bir kuruluşa doğru heyecan verici bir yolculuğa başlamak için ABB ile çalışmaktan mutluluk duyuyorum. ‘Dünya Elektrikli Araç Günü’, herkes için karbondan arındırılmış bir ulaşım geleceği sağlama konusunda e-mobiliteyi bir anahtar rolüyle kutlamanın günü olarak hizmet edecektir.”

Dünya Elektrikli Araç Günü”, uluslararası bir mobilite hareketini başlatmak üzere e-mobilite sektöründeki diğer ortaklar ve liderlerle birlikte çalışacak. Diğer ortaklar arasında elektrikli araçlar ve ilgili teknolojileri üreten Mahindra Electric Mobility, İngiltere’nin yerleşim yerlerinde sokak üzerinde EA Şarj İstasyonu için güç ve bağlantı altyapısı sağlamaya yardımcı olan Liberty Charge ve tüm elektrikli kamyonların üreticisi Volta Trucks yer alıyor.

Hindistan merkezli bir şirket olan Mahindra Electric Mobility Limited'in Genel Müdürü ve CEO’su Mahesh Babu şunları söyledi: “Sürdürülebilir mobilitenin önemini vurgulamak ve elektrikli mobiliteyi dünya çapında müşterilerin tercihi haline getirmek için küresel bir gün olan “Dünya Elektrikli Araç Günü” lansmanında Green.TV ile ilişkilendirilmekten gurur duyuyoruz.”Slider Altına