Header Reklam
Header Reklam

ABB’den Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne Mobil İçme Suyu Arıtma Tesisi

12 Şubat 2023
ABB’den Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne Mobil İçme Suyu Arıtma Tesisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin depremin ilk dakikalarından itibaren başlattığı yardım seferberliği, artarak devam ediyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş, içme suyu sıkıntısı çekilen ve ameliyatlarda sıkıntı yaşanan Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne mobil içme suyu arıtma tesisi kurulduğunu duyurdu. 

Türkiye’yi yasa boğan depremin etkilediği illerden biri olan Malatya’da yaşanan su sıkıntısını Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü çözüme kavuşturdu.

Hastaneye Mobil İçme Suyu Arıtma Tesisi Kuruldu

Malatya’da depremin etkilediği yerlerden biri olan Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’nin yaşadığı içme suyu sıkıntısı ASKİ Genel Müdürlüğü’nün mobil içme suyu arıtma tesisi ile çözüldü.

ASKİ ekipleri, temiz suyun olmaması nedeniyle ameliyatların da riske girdiği hastaneye mobil içme suyu arıtma tesisini kurarak, ameliyathaneye hat çekti. Ayrıca, ihtiyacı olan depremzedelerin de temiz suya ulaşabilmesi amacıyla bir hat da hastane bahçesine çekilerek çeşme kuruldu.

Yapılan çalışma ile ilgili bilgiyi sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile açıklayan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “İçme suyu sorunu olan Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne mobil içme suyu arıtma tesisimizi kurduk. Ameliyathaneye bir hat bağladık. İhtiyacı olan depremzede vatandaşlarımızın ulaşabilmesi için bir hatla da hastane bahçesine çeşme kurduk” ifadelerini kullandı.Gönüllü Motokuryeler Hatay’da

Ankara’dan Hatay’a giden yaklaşık 300 motokurye Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin merkezinde gönüllü olarak çalışmaya başladı. Motokuryeler, sıkışık trafik koşullarında anlık olarak depremzedelere gıda, yemek, ilaç, hijyen ve temizlik malzemelerini ulaştırıyor.