Header Reklam
Header Reklam

142 Araçlık Dev Otobüs Filosu Malta Caddelerinde

27 Ekim 2015
142 Araçlık Dev Otobüs Filosu Malta Caddelerinde

Koç Topluluğu şirketi olan ve 40’tan fazla ülkeye otobüs ihracatı gerçekleştiren Otokar, 2015 yılının en büyük filo siparişlerinden 142 adetlik Doruk otobüs teslimatını Malta’ya gerçekleştirdi. Türkiye’nin yanı sıra kullanıldığı ülkelerde sahip olduğu tasarım, ergonomi ve teknolojisi ile yüksek beğeni toplayan Doruk’un sağdan direksiyonlu versiyonu Malta Adası’nda toplu taşımacılıkta yeni bir dönem başlatacak. Malta otobüsleri aynı zamanda bir Türk firmasının bugüne kadar aldığı en büyük sağdan direksiyonlu otobüs siparişi olma özelliğini de taşıyor.

Malta’nın toplu taşıma ihtiyacını karşılamak üzere ocak ayı içersinde alınan filo siparişi, Otokar’ın Avrupa’daki otobüs müşterilerine daha yakın hizmet verebilmek amacıyla 2011 yılında Fransa merkezli olarak kurduğu Otokar Avrupa şirketi tarafından gerçekleştirildi. Gelirinin büyük bir bölümünü turizmden elde eden Malta için öncelikli ihtiyaç olan 80 adet Doruk, yaz başında teslim edildi. Kalan 62 adetlik son parti teslimatı da yine sözleşme şartlarına uygun olarak geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirildi. Fransa, İtalya, İspanya, Almanya gibi ana pazarlar başta olmak üzere Avrupa’da büyük beğeni toplayan ve müşteri memnuniyeti sağlayan Otokar’ın Avrupa pazarında Vectio ismi ile tanınan Doruk otobüslerinin, Malta’ya yapılan 142 adetlik satışı, şirketin ilk sağdan direksiyonlu filo satışı olma özelliğini de taşıyor.

Otokar’ın şehiriçi yolcu taşımacılığına uygun 9 ve 10 metrelik seçenekleriyle alçak taban girişli, modern ve tasarım ödüllü otobüsü Doruk, iç ve dış modern görüntüsü, güçlü motoru, yol tutuşu ve üstün çekiş performansının yanı sıra ekonomik olmasıyla ön plana çıkıyor. Alçak tabanı ve iniş kapısındaki engelli rampası ile tekerlekli sandalyeli, bebek arabalı ve yaşlı yolcuların rahatlıkla araca giriş ve çıkışına imkan sağlayan Doruk, büyük ve geniş camları, ferah iç hacmi ve standart sunulan kliması ile yolculara rahat ve keyifli yolculuk sunuyor. Avrupa güvenlik normlarına uygun sistemlerin kullanıldığı otobüslerde, ön ve arkada tam kuru havalı disk frenlere ek standart olarak sunulan ABS, ASR ve Retarder sayesinde maksimum güvenlik sağlanıyor.

Kaynak: www.cihan.com.trSlider Altına