Header Reklam
Header Reklam

İstanbul Hareket Halinde Projesi

24 Temmuz 2012 Dergi: Mayıs-Haziran 2012

Türünün ilk örneği olan İstanbul Hareket Halinde çözümü İstanbul'un çok modlu ulaşım optimizasyonuna yardımcı olurken, aşağıda belirtilenler dahil olmak üzere İstanbul Hareket Halinde girişimi tarafından geliştirilebilen ve teslim edilebilen diğer pek çok hizmet örneği bulunmaktadır:

Ulaşım Planlama: İstanbul Hareket Halinde projesi, yeni yolların planlanması, yeni sinyal ihtiyacı, bakım optimizasyonu stratejileri ve ulaşımla ilgili diğer faaliyetler konusunda karar vermeği desteği sağlamak üzere son derece geniş bir ulaşım ağı üzerinden insan hareketlerini analiz edebilir.

Gerçek Zamanlı Trafik Takibi ve Yönetimi: Milyonlarca mobil cihaz ve akıllı ücret kartlarını örnekleyerek, İstanbul Hareket Halinde sadece önemli otoyollar ve anayolların değil, çok geniş bir ulaşım ağının gerçek zamanlı trafik akışı görüntülerini oluşturabilir. Bunlar gerçek zamanlı trafik yönetimi ve yolculara gönderilecek olan uyarıları sağlamak üzere tahminlerde kullanılabilir.

Şehir Planlaması: İstanbul Hareket Halinde, şehir planlamacılarının hareket talebini ve ayrıca kaynaklara olan talebi anlamasına ve senaryo planlaması için karar verme desteği sunmasına yardımcı olabilir.

Etkinlik Planlama: İstanbul Hareket Halinde, talep modelleri ve simülasyona dayanarak etkinlikleri daha iyi planlamalarını sağlamak üzere şehirlerin Olimpiyatlar veya Futbol Dünya Kupası gibi büyük etkinliklere ev sahipliği yapmasına yardımcı olabilir.

Acil Durum Planlama ve Koordinasyon: İstanbul Hareket Halinde, tahliye planlama ve afete hazırlık gibi acil durum planlama faaliyetlerinde yardımcı olabilecek şekilde nüfus yoğunlukları ve hareket modelleri konusunda gerçek zamanlı görüntüler sağlayabilir. Ambulans ve itfaiye hizmetleri, meydana gelen olaylara daha hızlı yanıt verilebilmesi ve maliyetinin azaltılması için daha stratejik bir şekilde konumlandırılabilir.


Etiketler


Slider Altına