Header Reklam
Header Reklam

IFAT 2016 öncesi katılımcılar ve medya mensupları bir araya geldi

01 Mart 2016 Dergi: Ocak-Şubat 2016
IFAT 2016 öncesi katılımcılar ve medya mensupları bir araya geldi

30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Münih’te yapılacak IFAT 2016 öncesi katılımcı ve medya mensuplarını bir araya getiren “Media Dialog” etkinliği düzenlendi.

Çevre teknolojileri alanında sektörün önde gelen küresel platformlarından biri olan IFAT’ın 2016 ayağı 30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Almanya Münih’teki Messe München Uluslararası Kongre Merkezi’nde yapılacak IFAT 2016’ya ürünlerini sergilemek isteyen firmaların yoğun talebi devam ediyor.
Messe München International organizasyonuyla gerçekleşecek IFAT 2016’ın tanıtım faaliyetleri ise ciddi çalışmalarla sürdürülüyor. Bu anlamda 19-20 Ocak tarihlerinde katılımcı firmalarla medya mensuplarını bir araya getirilen “Media Dialog” etkinliği yapıldı. 70’ye yakın firmanın katıldığı etkinlikte bu firmalar IFAT’a nasıl hazırlandıkları ve hali hazırdaki projelerini medya mensuplarıyla paylaşma imkânı yakaladılar.
Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Messe München Genel Müdürü Stefan Rummel, “Bu sene yine 3 binin üzerinde katılımcıyı ağırlayacağız. Fuarın bazı bölümleri için katılımcı listemizde hâlâ yer var. Özellikle yurt dışından katılım talebinin giderek yükseldiğini görmek bizi çok mutlu ediyor” dedi.
230 bin m2’lik alanda gerçekleşecek IFAT 2016’da, bu alanın 135 bin m2’lik bölümü su ve kanalizasyon, diğer 135 bin m2’lik bölümü ise geri dönüşüm ve kentsel teknolojiler sektörlerine ayrıldı. Dünyanın her yerinden 135 bini aşkın kişinin IFAT 2016’yı ziyaret etmesi bekleniyor. Fuara katılacak firmaların sektörel dağılımları ise şöyle;

-          Su çıkarma ve kullanma

-          Su ve kanalizasyon uygulamaları

-          Su dağıtım ve kanalizasyon kanalları

-          Kıyı yönetimi, sel ve su kaynağı kontrolü

-          Ölçüm, kontrol ve laboratuvar teknolojileri

-          Geridönüşüm

-          Atık maddelerden enerji üretimi

-          Cadde temizliği, bakımı ve kışın yol servisi

-          Eski tesislerin bakımı, toprak bakımı

-          Duman gazı temizliği ve hava çıkarma, hava kirliliği kontrolü

-          Gürültü düşürme ve ses yalıtımı

-          Servisler

-          Bilim, araştırma ve teknoloji transferi

IFAT 2014, 135 bin aşkın ziyaretçiyi ağırladı

IFAT, 50 yıldır süregelen bir başarı hikâyesi. 1966 yılında Uluslararası Kanalizasyon Teknolojileri Fuarı adı altında düzenlenen fuar, 18 bin m2’lik bir alanda gerçekleşmiş. 9 ülkeden 147 katılımcıyı; 40 ülkeden de 7 bin 650 ziyaretçiyi ağırlamış.
İki yılda bir düzenlenen IFAT’ın 2014 yılında yapılan bir önceki ayağında ise 59 ülkeden 3 bin 81 katılımcı hazır bulundu. Bunların bin 728’i Almanya içinden, bin 353’ü ise uluslararası katılımcılardı. Fuar, 169 ülkeden 135 bini aşkın kişi tarafından da ziyaret edildi. Ziyaretçilerin %55’i Almanya’dan, %45’si ise diğer ülkelerdendi.
Dünya geneline yayılmış ağıyla çevre teknolojisi sektörüne yön veren IFAT, standartları belirleyen yapısıyla dikkat çekiyor. İki yılda bir Münih’te düzenlenen IFAT’ın yanı sıra Çin’de “IFAT expo China”, Hindistan’da “IFAT India”, Güney Afrika’da “IFAT Environmental Technology Forum South Africa” ve Türkiye’de “IFAT Eurasia Turkey” de aynı çatı altında organize ediliyor. Bu anlamda IFAT, dünyanın pek çok yerine ulaşmış durumda.

 

 


Etiketler