IFAT 2018 Münih’te Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

07 Mayıs 2018 Dergi:

14-18  Mayıs 2018 tarihleri arasında Münih’te düzenlenecek IFAT fuarının açılışı; Almanya Federal Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Bakanı Svenja Schulze ve Bavyera Eyaleti Çevre ve Tüketici Koruma Bakanı Dr. Marcel Huber tarafından yapılacak. Dünyanın bir numaralı teknoloji çevre teknolojileri fuarı olan IFAT’a rekor sayıda katılım gerçekleşti. Yaklaşık 3.300 kuruluşun katıldığı, C5 ve C6 olmak üzere iki yeni salon ile genişleyen fuar, uluslararası katılımda bir kez daha artış kaydetti. Messe München Genel Müdürü Stefan Rummel için bu, “dünya çapında gittikçe daha fazla şirketin küresel çevre sorunlarına yol açtığına” açık bir işaret.

2016 yılındaki IFAT fuarına katılan şirket sayısına yaklaşık 200 şirket daha eklendi. Yurt dışı katılımcı sayısı ise %3’lük bir artışla %48 oranına erişti. Bunda, özellikle IFAT’ın kendi etkinliklerini düzenlediği iki ülkenin katkısı oldu: Öncelikle Çin ve Türkiye. Rummel; “Uluslararası stratejimizin doğru yolda olduğunu açıkça görüyoruz. İlgili pazarlara sadece bilgi ve teknoloji transferi yapmakla kalmıyoruz, aynı zamanda iç pazardaki fuarlarımızı da güçlendiriyoruz” dedi.

Sergi alanı açısından en büyük artış oranları Almanya ve İtalya için kaydedildi.

260.000 metrekarelik (36 futbol sahası) inovasyon alanında birçok yeniliğe ve katılımcıya kolaylıkla ulaşabilmek için IFAT akıllı uygulaması

www.ifat.de/trade-fair/at-the-fair/app adresinden indirilebilir. Uygulama, ziyaretçilerin katılımcıları, ürünleri ve özel alanları aramasını, kolaylıkla bulmasını sağlayacak.

 Slider Altına