Header Reklam
Header Reklam

EBRD’den Avrasya Tüneli Projesi’ne ödül

29 Haziran 2015 Dergi: Mayıs-Haziran 2015
EBRD’den Avrasya Tüneli Projesi’ne ödül

Her yıl sürdürülebilirlik alanındaki başarılı uygulamaları değerlendiren Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), bu yıl “En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama Ödülü”nü Avrasya Tüneli Projesi’ne verdi. 28 projenin aday olduğu ödül için yapılan değerlendirmede, EBRD’nin belirlediği standartların çok üzerine çıkan Avrasya Tüneli Projesi, açık farkla birinci oldu. Ödül, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 14-15 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleşen EBRD Yıllık Toplantısı’ndaki törene katılan Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş. (ATAŞ) Genel Müdürü Seok Jae Seo ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tanrıverdi’ye verildi.
ATAŞ Genel Müdürü Seok Jae Seo, Avrasya Tüneli projesinin başladığı daha ilk günden itibaren, zorlayıcı olacağını bilmelerine rağmen, bütünsel ve sürdürülebilir yaklaşımı benimsediklerini belirterek şunları söyledi: “Benimsediğimiz bu bütünsel yaklaşım, tüm teknik, çevresel, sosyal ve iş güvenliği yanında en önemlisi, özellikle İstanbul halkı olmak üzere tüm paydaşlarımızın fayda sağlamasını kapsamaktadır. Projemizi gerçekleştirirken Türkiye’ye sürdürülebilir bir değer katmayı amaçlıyoruz”.
ATAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tanrıverdi ise “Avrasya Tüneli’nin temelini, tüm paydaşların ihtiyaçlarını anlamak ve şeffaf bir iletişim politikası yürütmek esasına göre oluşturduk. Projenin çevresel ve sosyal faydalarını en yüksek seviyeye ulaştırmak amacıyla şimdiye kadar EBRD’nin bu anlamdaki yüksek standartlarını uyguladık, bundan sonra da aynı şevkle devam edeceğiz” dedi.Slider Altına