Header Reklam
Header Reklam

REW İstanbul 2019’u, 45 ülke ziyaret etti

03 Mayıs 2019 Dergi: Mart-Nisan 2019
REW İstanbul 2019’u, 45 ülke ziyaret etti

Tarsus Turkey tarafından T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle 15.’si gerçekleştirilen Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul’u, 45 ülkeden 5 bin 316 alıcı ziyaret etti. Fuar, yurt dışı ziyaretçi sayısını, geçen yılki buluşmaya kıyasla yüzde 55 arttırdı. Macaristan pavilyonuyla birlikte toplam 75 firma, REW İstanbul’a katıldı. 

Uluslararası REW İstanbul 2019, Tüyap Beylikdüzü’nde 20 bin metrekare alanda geri dönüşüm, çevre teknolojileri ve atık yönetimi konusundaki yenilikleri bir arada sergiledi. Fuar, sanayici ve KOBİ’ler ile bunları çatısı altında bulunduran Organize Sanayi Bölgeleri, çevre sorumluluğu bulunan belediyeler, atıktan mamul ve yarı mamul üreten sektör temsilcileri, üreticiler ve yeni pazarlara açılmayı hedefleyen yatırımcıları, sektör firmalarıyla 15. kez buluşturdu.

Bakanlık konferansları yoğun ilgi gördü

Geri dönüşümün geleceğini bugünden şekillendiren yeni ürün, makine, ekipman ve teknolojilerin yanı sıra, sektör gündemlerine yön belirleyen etkinliklere ev sahipliği yapan REW İstanbul 2019’un konferans programı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın fuara özel düzenlediği oturumlarda, “Sıfır Atık Yönetimi ve Uygulamaları”, “Çevre Kanunu Değişikliği ve Getirdikleri”, “Gemi Atıklarının Yönetimi”, “Deniz Çöplerinin Yönetimi”, “Biyobozunur Atıkların Yönetimi ve Atıktan Enerji” ile “Döngüsel Ekonomi Yaklaşımı Çerçevesinde Sanayi Atıklarının Yönetimi” başlıkları ele alındı.

İSGDER, uygulamalı eğitimler düzenledi

REW İstanbul, bu yıl, iş ve işçi sağlığına yönelik özel bir etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Fuar alanına kurulan özel platformda, İş Güvenliği Uzmanları Derneği İSGDER, REW İstanbul ziyaretçilerine, yüksekte çalışmanın püf noktalarını uygulamalı olarak gösterdi.