Header Reklam
Header Reklam

Gaziantep’te ağaçlandırma çalışmaları öğrencilerle beraber yürütülüyor  

21 Aralık 2015 Dergi: Kasım-Aralık 2015
Gaziantep’te ağaçlandırma çalışmaları öğrencilerle beraber yürütülüyor  

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, daha yeşil ve daha güzel bir Gaziantep için kent genelinde başlattığı ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Kentteki yeşil alanlarının çoğaltılması, çevre sorunlarının çözümü ve yaşanabilir, sürdürülebilir çevre bilincinin aşılanması için kısa süre önce hayata geçirilen “İki milyon metrekareye ağaçlandırma” projesi kapsamında, ağaç dikme çalışmaları öğrencilerle devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle lise öğrencileriyle yapılan ağaç dikme etkinliği, Yeşilkent Ağaçlandırma Alanı’nda gerçekleştirildi. Okullarında otobüslerle alınan öğrenciler, fidanları dikerek, özel olarak hazırlanmış etiketlere isimlerini yazıyor ve fidanlara asıyor. 11 ayrı liseden toplam 1052 öğrencinin katıldığı etkinlikte, 1102 ağaç dikildi.

Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde seçilen 100 okulda devam edecek proje kapsamında, 2015-2016 döneminde yaklaşık 10 bin ağaç dikimi hedefleniyor. İlk etabın Aralık ayında gerçekleştirildiği etkinliğin, ikince etabı ise Mart ayında yapılacak. Slider Altına