Schneider Electric, Edge Bilişime Özel Uniflair™ Kabin Montajlı Soğutma Çözümünü Geliştirdi

21 Nisan 2020 Dergi: Mart-Nisan 2020

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, ilk kabin montajlı veri merkezi soğutma çözümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Uniflair Kabin Montajlı Soğutma 3,5kW, DX çözümü, alan yönetiminin çok önemli olabildiği mikro veri merkezleri ve Edge bilişim alanında giderek artan kabin tabanlı soğutma talebini karşılıyor.
Tüm dünyada sunulmaya başlanan bu yeni çözüm, IT soğutmasını herhangi bir IT kabininin altına yerleştirerek IT zemin alanından tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda EcoStruxure™ mimarisine entegre edilerek yeni nesil veri merkezi yönetimi (DCIM) yazılımı, EcoStruxure IT Expert ve EcoStruxure Asset Advisor aracılığıyla 7x24 uzman hizmet ofisi desteği ve bu sayede global çapta güçlü bir görünürlük performansı sunuyor.
Bu yeni ürünü değerlendiren Schneider Electric Soğutma Direktörü Maurizio Frizziero, “Tüm tedarikçi ve sektör oyuncuları ile ortak çalışmaya açık olarak tasarladığımız yeni kabin montajlı soğutma çözümümüz, edge mikro veri merkezleri için doğru boyuta sahip ve günümüzün kritik edge teknolojisinin soğutulması için doğru yanıtı sunuyor. Aynı zamanda daha az alanda daha fazla soğutma sağlıyor, yönetim ve bakımı kolaylaştırıyor. Bu da bu çözümü perakende, finans, sağlık hizmetleri, imalat ve eğitim başta olmak üzere tüm endüstriler için ideal hale getiriyor” dedi.

Uniflair Kabin Montajlı Soğutma çözümünün avantajları şöyle:

  • Daha Fazla Sadelik: Herhangi bir ek soğutmaya gerek olmadan IT ekipmanlarının tekli kabinlerini soğutmak için hassas bir sıcaklık kontrolü sağlar. Rakiplerine kıyasla kabin içinde daha az yer kaplayarak, IT operasyonlarınız için size daha fazla alan sunuyor.
  • Daha Fazla Esneklik: IT kabininin altına hızlı ve kolay bir şekilde kurulur ve entegre olur.
  • Daha Düşük İşletme Giderleri: Değişken kapasite, 0,5kW ile 3,5kW arasında soğutma sunmak amacıyla kabin hava akımı gerekliliklerini karşılamak için fan ve kompresör hızlarının sürekli ve otomatik değişimini sağlayarak verimliliği maksimuma çıkarırken işletme giderlerini düşürüyor.
  • Daha Az Bakım: Hızlı ve kolay servis erişimi için tasarlanan çözüm, planlanmamış bakımları azaltıyor. 

 

EcoStruxure, Her Seviyede İnovasyon sunmak için IoT, mobilite, algılama, bulut, analitikler ve siber güvenlik alanlarındaki gelişmelerden faydalanan bir mimaridir. Buna Müşteri Kullanım Döngüsü Yazılımı tarafından desteklenen Bağlı Ürünler, Edge Kontrolü ve Uygulamalar, Analitik ve Hizmetler de dahildir. EcoStruxure™ 20.000'in üzerinde geliştirici ve 650.000 hizmet tedarikçisi ve iş ortağının desteğiyle yaklaşık 500.000 tesis ve 3.000 kamu hizmet tedarikçisi tarafından kullanılıyor ve yönetilen 2 milyondan fazla varlığı birbirine bağlıyor.