Header Reklam
Header Reklam

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Akıllı Tespit Sistemi” ile Yollara Anında Müdahale Ediyor

05 Ağustos 2020 Dergi: Temmuz-Ağustos 2020
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Akıllı Tespit Sistemi” ile Yollara Anında Müdahale Ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ulaşım hizmetlerini kolaylaştıran yazılımlar konusunda bir yeniliğe daha imza attı. Akıllı Tespit Sistemi ile toplu ulaşım güzergâhlarındaki konforu bozan aksaklıklar anında tespit edilecek.

Ulaşımda yaptığı yenilikçi çalışmaları ile birçok ödüle layık görülen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de emsal niteliğinde bir uygulamayı daha hayata geçiriyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma araçlarına entegre edilen Akıllı Tespit Sistemi; konforlu yolculuğu olumsuz etkileyecek derecede bozuk yol, doğal çukur veya kazılar sonrasında kapatılmayan alanların toplu taşıma aracı seyir halindeyken anlık konum tespitini yapıyor ve Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimini mesaj yoluyla uyarıyor. Böylece ilgili birim gün içinde söz konusu yoldaki tadilatı hızla yaparak sorunu ortadan kaldırabilecek, şehirde trafik akışının ve yol kalitesinin daha konforlu hale gelmesi hızlıca gerçekleştirilecek ve Şanlıurfa’nın yolları daha da güvenli olacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarına Akıllı Tespit Sistemini entegre ederek çağın gerektirdiği dijital belediyecilik standartlarına ulaşmayı hedefliyor.Slider Altına