Kuadron Bilişim’den TORK uygulaması

03 Mayıs 2019 Dergi: Mart-Nisan 2019

Kamu ve özel sektörün yazılım ihtiyaçlarına anahtar teslim çözümler üreten Kuadron Bilişim, yeni nesil şirket yönetim uygulaması TORK ile işletmelere yüksek performanslı ve etkin bir yönetim deneyimi sunduğunu açıkladı.Zorlu rekabet koşullarına uygun iş modelleri sunan TORK’un, işletmelerin değişen ve gelişen ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlandığı belirtildi.

Geliştirdikleri uygulamayla ilgili görüşlerini aktaran Kuadron Bilişim Ar-Ge Direktörü Kaan Arslan, ‘’Amerika’da ilk 500 arasında yer alan firmaların yüzde 60’ı kurumsal kaynak planlaması kullanıyor. Bu tarz programlar için ayrılan toplam bütçe yaklaşık 73 milyar USD gibi yüksek bir maliyet oluşturuyor. Zaman, enerji ve maliyet avantajı sağlamak için bu bedeli yüklenmek yerine, aynı işlevleri daha etkin ve daha az maliyetle hayata geçirebileceğimiz bir uygulama geliştirdik. Türkiye’deki işletmelerin yönetim süreçlerini daha sistematik olarak düzenleyecek, pratik ve ekonomik, aynı zamanda gereksiz modüllerden arındırılmış çevik uygulamalara ihtiyacı var. TORK ile tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilecek en ideal çözümü ürettiğimize inanıyorum” diye konuştu.

Kısa süre içerisinde çok sayıda işletme tarafından kullanılmaya başlayan TORK’un bir yılda 250 milyon TL’nin üzerinde satış işleminin yapıldığı bir platform haline geldiğini bildiren Arslar, “Kısa vadede maliyet avantajı sağlayan şirketler orta vadede karlılıklarına ve verimliliklerine ivme kazandırıyor. Tüm işletmelerimiz milli sermaye ile hayata geçmiş yeni nesil şirket yönetim uygulaması TORK’dan faydalanabilsin diye 2019 yılı sonuna kadar; satış, stok, ön muhasebe, müşteri ve tedarikçi yönetimi gibi özellikler içeren tüm paketlerimizde yüzde 30 indirim sağladık. Ayrıca küçük ölçekli işletmelere yönelik tamamen ücretsiz bir paket seçeneğimiz de bulunuyor. Arzu eden işletmeler Torkapp.com üzerinden ayda 49 TL’den başlayan fiyatlarla farklı paket seçeneklerimize erişebilir. TORK’un yönetim uygulamaları arasında gerçek fayda üretmeyi hedefleyen yaklaşımıyla kısa sürede bilinirliğinin artacağına inanıyorum” dedi.

 Slider Altına