FerhatGündüz.com ve Oska’dan iş birliği      

30 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

Oska Yazılım ve FerhatGündüz.com arasında bilgi ve deneyimlerin paylaşılması konusunda iş birliği kararı alındı. Böylece, her iki tarafın web sayfalarında ve kamu kurumları ile diğer kuruluş ve kişilere diğer araçlarla sunduğu hizmetlerinde güç birliği yapılacak. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Oska Yazılım Genel Müdürü Suphan Kalaycı, amaçlarının ürün ve hizmetlerini daha da mükemmelleştirmek olduğunu belirterek iş birliği hakkında özet bilgiler verdi: “Haklı olarak sektörün öncüsü olarak anılan firmamızın ürünlerini kıyaslayıp yarıştıracak benzer ürünler olmayınca kendimizi aşma yönünde çabalar harcamaktayız. Şimdi bu iş birliği ile önemli bir olanağa kavuşmuş olduk: Artık Oska ürünleri FerhatGündüz.com yayın kurulu tarafından aralıklara test edilecek, yapılacak önerilerle ürünlerin güvenilirliği daha da mükemmelleştirilecek. Yine bu iş birliği ile kullanıcılarımıza yeni bir olanak sunuyoruz: Bundan böyle Oska’nın mevzuat temelli paket programları FerhatGündüz.com aboneliğini de içerecek. İlgili paket programı satın alan Oska kullanıcıları FerhatGündüz.com’a otomatik olarak üye olacaklar.”
FerhatGündüz.com ise stratejik ortaklıkla ilgili görüşlerini şu şekilde özetledi: “İhale mevzuatında teori, mevzuatın yorumlanması, değişen mevzuatın en kolay ve doğru şekilde ilgililere ulaştırılması çok önemlidir. Bu gerçek kesinlikle inkâr edilemez. Ancak, bilginin pratiğe dönüşmesi de bir o kadar önemli olup, ortaya konulan fikirlerin en kolay yoldan kullanılmasını ve sorunsuz olarak ihale işlemlerine yansımasını sağlamak ancak uygulama araçları ile mümkün olabilmektedir. Tam da bu noktada, Oska Yazılım Ltd. Şti. ile ferhatgunduz.com arasındaki güç birliği doğal bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü tabiri caizse bu iki taraf birbirini tamamlayan elmanın iki yarısı gibidir.Yeni dönemde, bu güç birliği ile birlikte, artık anlatılanlar ve yeni fikirler en hızlı ve doğru şekilde uygulamaya yansıtılacak ve uygulamaya yansıyan ürünler de kullanıcılara hizmet edecektir. Ümit ediyoruz bu birliktelik herkese yarar sağlayacaktır”.Slider Altına