ARC Informatique ve Ubiquicom’dan güç birliği

30 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

ARC Informatique ve Ubiquicom, hâli hazırda kullanılan SCADA uygulamasına konum bilgisi ve güvenliği katmak için güçlerini birleştiriyor. ARC Informatique, HMI/SCADA yazılım sektöründe bağımsız bir tedarikçi. Ana ürünü PcVue® sayesinde şirket 30 yıldan bu yana otomasyon sektörünün gelişimine katkıda bulunuyor. PcVue Çözümleri endüstriyel işlemler, hizmetler ve altyapı denetiminde esnek bir çözüm sunuyor. İtalya´nın Milano kentinde bulunan Ubiquicom, insanların ve kıymetli eşyaların alışılmadık teknolojiler kullanarak alışılmadık bağlamlar içinde konumlandırılması ve izlenmesi konusunda ürün ve hizmet tasarlama ve geliştirmede uzmanlaşmış ödüllü bir teknoloji firması.

Teknolojik yenilikler konusunda önde gelen bu iki şirket, bir mobilite çözümü sunmak için güçlerini birleştirip iş birliği yapmayı seçti. Bu ortaklık, mobiliteyi gözetim sistemlerinin merkezine yerleştirecek müşterek bir çaba olarak dışarı yansıyor. ARC Informatique LoRa, Sigfox vb. yerleşik ağlarla arabirim kurarak Nesnelerin İnterneti (IoT) alanına adım atmak istiyor.

İç ve dış mekân konumlandırma hizmetlerinde yeni özellikler

Ubiquicom, biyometrik ve çevresel parametrelerin gerçek zamanlı takibine bağlı olarak Yer Bulucu Birim içeren PcVue Geo Harita Kontrol üzerine yeni bir üst katman uygulaması ekliyor.

Web hizmetleri üzerinden ayarlanıp işleme alınması son derece kolay olan bu yeni özellikler, coğrafi bir haritada doğrudan PcVue işaretleri (sembollerle gösterilebilir) olarak gösterilen insanlar ve kıymetli eşyaların saptanması ve izlenmesine olanak sağlıyor. Bu saptama ve izleme faaliyeti ağ türünden ve mevcut iletişim biçimlerinden (GSM, Kablosuz, Bluetooth, BLE) bağımsız olarak iç ve dış mekânda verimli oluyor.

ARC Informatique bu işbirliği aracılığıyla SCADA'ya yönelik yenilikçi bir mobil teklif sunma tutkusunu teyit etmiş oluyor.Slider Altına