Bakırköy sokakları 360 derece gezilebilecek

18 Mayıs 2015 Dergi: Mart-Nisan 2015

Bakırköy Belediyesi, kent bilgi sistemine yeni özellikler ekleyerek ve vatandaşın hizmetine sundu. Yeni eklenen özelliklerle Bakırköy artık web üzerinden sokak sokak 360 derece gezilebiliyor. Netcad KEOS 360 uygulaması için Bakırköy Belediyesi sınırları içerisinde yer alan tüm cadde ve sokaklar, 8 kameralı özel donanımlı bir araçla 3 boyutlu panoramik çekimler yapılarak dijital ortama aktarıldı.

Yine kent rehberine eklenen e-imar hizmetiyle de vatandaşlar web sayfası üzerinden uygulama ara yüzüne erişerek, ister parsel bilgileri isterlerse de adres bilgilerini kullanarak istedikleri yerin imar durumu ile ilgili bilgi alabiliyorlar. Sorgu sonucu açılan bilgi sayfaları üzerinden sayfayı yazdırma ve imar planı notlarını görüntüleme olanağı da bulunuyor. Ayrıca Kent Rehberi üzerinden erişim ile haritada seçilen yere ait mevcut tüm belgeler anında görüntülenebiliyor.

Netcad KEOS E-İmar uygulaması özellikle İmar Müdürlüğü’nü yoğun olarak meşgul eden bilgilendirme amaçlı taleplere yanıt veriyor. Vatandaşın belediyeye gelmesine gerek kalmadan web üzerinden ulaşmasını sağlayarak İmar Müdürlüğünün iş yükünü azaltmayı amaçlıyor.

Bakırköy Belediyesi, Netcad ile yaptığı iş birliği ile oluşturulan kent bilgi sistemi ile Bakırköy Belediyesi vatandaşlarına daha iyi hizmet sunmayı ve sunduğu hizmetlerin kalitesini artırmayı hedefliyor. Bakırköy Belediyesinin www.bakirkoy.bel.tr web adresinden e-harita ikonunu tıklayan herkes, Bakırköy Belediyesi’nin sisteme entegre edilen hava fotoğrafları sayesinde tüm cadde ve sokaklarını, en kısa yol hesaplamalarını hatta nöbetçi eczanelerini bile web üzerinden görebiliyor.


Etiketler


Slider Altına