Asis Elektronik Akıllı Şehirler Çözümleri İle Hedeflerini Büyütüyor

30 Aralık 2019 Dergi:

Akıllı Şehirler, Savunma ve Siber Güvenlik sektörlerinde faaliyet gösteren Asis Elektronik, KOSGEB tarafından verilen “İşbirliği - Güçbirliği Yapan Kobi” ödülünün sahibi oldu.

KOSGEB’in düzenlendiği ödül töreninde almaktan ve bu tablonun bir parçası olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Asis Elektronik Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hakan Özyürek, “KOSGEB ekonomik hayatımızın, üretimin, istihdamın öncü kuruluşlarındandır. KOBİ’lerin girişimcilik kültürünün gelişmesi, rekabet güçlerinin artması için KOSGEB önemli bir yaptırım gücüdür. Biz de ülkemizin kalkınması adına KOSGEB ile ortak hedefler benimseyerek stratejilerimizi belirliyor ve ekonomiye katkı sunmak üzere çalışmalarımıza yön veriyoruz” dedi.

Ülke ekonomisine katkı sağlayan iş birliği modeli
İşbirliği modelini anlatan Hakan Özyürek, “Asis Elektronik olarak çalışmalarımızı üretim, istihdam ve teknoloji düzeyini ileriye taşıma, ihracatımızı artırma hedeflerimiz doğrultusunda şekillendiriyoruz. Hindistan’ da toplu taşıma sektöründe Asis Elektronik tarafından sağlanan elektronik ücret toplama sisteminin içinde yer alması ve metro-metrobüs istasyonlarında kullanılması için “flap gate” olarak tanımlanan turnike sisteminin tasarlanması, üretilmesi ve elektronik ücret toplama sistemine entegrasyonun sağlanması konusunda en iyi işbirliği-güçbirliği modelini oluşturmuş ve sürdürülebilirliğini sağlamış olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Bu iş birliği modeli ile mevcut teknolojiye uluslararası standartlara ve teknolojik isteklere karşılık verebilecek düzeyde bir katkı sağladık. Geliştirdiğimiz ürünümüzün Hindistan ve diğer ülkelere ihracatını sağlayarak ülkemizin ekonomisine döviz girdisi sağlamanın yanı sıra Türkiye’ de üretim sanayisinin çözümünü birçok fuarda sergilemiş olduk” dedi.Slider Altına