Detaylı Ara
Ana Sayfa Hakkımızda Reklam Yazı Koşullarımız İletişim Abonelik-Alışveriş
English
Haberler
Etkinlik ve Fuarlar
Sektörel Fihrist
Arşiv
Bu Sayıda
Mart-Nisan 2015

Kullanıcı Adı
Şifre
Şifremi unuttum

E-bültenimizi almak ve avantajlardan yararlanabilmek için sitemize üye olun
Bookmark and Share
eBelediye
Kasım-Aralık 2009
Sayı - 24
Haberler
Bodrum trafik yönetim sistemi rehabilite edilecek

Bodrum merkezinde gün geçtikçe artan, özellikle yaz sezonunda hem tatile gelenlere hem de Bodrum'da yaşayanlara ve de turistlere büyük sorun olan trafik sorununa karşı yapılacak olan 'Trafik Rehabilitasyon' çalışmaları hakkında 1 Aralık Salı günü Bodrum Belediyesi Meclis Salonu'nda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Proje bilgilendirme toplantısına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum trafik düzenlemeleri danışmanlık işi ihale edilen  Bahçeşehir Üniversitesi'nden Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Belediye Meclis Üyeleri, basın mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve merkez yönetim kurulu üyelerinin danışmanlığı ile yapılacak olan 'Bodrum Trafik Sirkülasyon ve Geometrik Düzenleme Projeleri' hakkında bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon; 'Bodrum Belediyesi olarak, Bodrum'da var olan ve günden güne artan trafik sorunları ile ilgili ön çalışmaları yaptık. Şimdi sıra bu projelerin detaylandırılmasına geldi ve bunun için de profesyonel ekiplerden destek alıyoruz. Destek almamızın nedeni, Bodrum İstanbul'dan sonra dünyaya açılan ikinci kapımız. Ama dünyaya açılan bu kapının ardında trafik sorunu başlıca sorunumuz, özellikle yaz aylarında içinden çıkılmaz bir hal almakta. Bahçeşehir Üniversitesi'nin değerli hocalarından Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'dan bize bu konuda destek olması ricasında bulunduk. Mustafa Bey Bodrum'a olan sevdasından dolayı bizleri kırmadı ve Bodrum'a gelip ön çalışmalarda bulundular. Bu çalışmalar doğrultusunda da trafik sorununu çözeceğiz' dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı toplantıda yaptığı konuşma kısa, orta ve uzun vadeli çözüm önerileri hakkında bilgiler verdi. Sinyalizasyon ve merkezi kontrol anlamında düzenlemeler, yaya güvenlik alanları, düzenli parklar yapılması, geometrik düzenlemeler, yol ağızları, tek yön uygulamaların tekrar yenilenmesi, toplu taşıma ve Akıllı Kart uygulamaları, standart dışı mevcut kavşakların düzenlenerek emniyetin arttırılması konularında bilgiler aktardı.

 


Get it on Google Play

© DOĞA SEKTÖREL
YAYIN GRUBU