Detaylı Ara
Ana Sayfa Hakkımızda Reklam Yazı Koşullarımız İletişim Abonelik-Alışveriş
English
Haberler
Etkinlik ve Fuarlar
Sektörel Fihrist
Arşiv
Bu Sayıda
Mart-Nisan 2015

Kullanıcı Adı
Şifre
Şifremi unuttum

E-bültenimizi almak ve avantajlardan yararlanabilmek için sitemize üye olun
Bookmark and Share
eBelediye
Eylül-Ekim 2008
Sayı - 17
Haberler
İzmir Menemen ve Halkapınar arsenik arıtma ihalesi sonuçlandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen ve Halkapınar kuyularının arsenik arıtma ihalesini de tamamladı.
Menemen ve Halkapınar kuyularından kente verilen suyun kalitesini artırmak amacıyla kurulacak paket arıtma tesislerinin ihalesini tamamladıklarını açıklayan Başkan Kocaoğlu, firma ile sözleşme imzalandığını, arıtma tesislerinin Aralık ayı başında devreye gireceğini söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yatırımlar için toplam 15 milyon Euro harcayacak.
Menemen ve Halkapınar paket arıtma tesislerinin ihalesini kazanan Arıtım Mühendislik İnşaat, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Menemen ve Halkapınar kuyularından alınan ham sudaki arsenik parametrelerinin arıtılması amacıyla Menemen Acil Pompaj ve Halkapınar Sular İşletmesi alanı içinde taşınabilir paket arıtma tesisi kuracak. Halkapınar’da kurulacak paket arıtma tesisi saniyede 1000, Menemen’de kurulacak paket arıtma tesisi ise saniyede 600 litre suyu arıtacak kapasitede oacak.
Tesislerin ilk etabı 3 ay, tamamı ise 5 ay sonra devreye girecek.  Menemen Acil Kuyuları için kurulacak arıtma tesisi 1.845.000 euro, Halkapınar arıtma tesisi ise 2.790.000 euroya mal olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi her iki tesis için toplam 4.635.000 euro yatırım yapacak.
 


Get it on Google Play

© DOĞA SEKTÖREL
YAYIN GRUBU